banner

Zespół Szkół Plastycznych we Wrocławiu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym 
pt. „CÓŻ JEST PIĘKNIEJSZEGO NIŻ WYSOKIE DRZEWA” Leopold Staff

PEŁNY REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA (pdf)


Skrócony regulamin konkursu:

1. Wiek uczestników: uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych
2. Technika: rysunek, malarstwo. Format pracy: A3 (blok rysunkowy nr 2)
3. Warunki oddawania prac: każda szkoła/placówka wybiera i kieruje na konkurs nie więcej niż 20 prac łącznie. Każda praca na odwrocie powinna zawierać czytelny opis zawierający: imię i nazwisko autora, wiek, klasę, nazwę szkoły/placówki (wraz z pieczątką szkoły) oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Do pracy należy załączyć również kartę zgłoszenia, oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz zgodę rodzica/opiekuna (formularze dostępne na stronie www.zsp.wroclaw.pl). 4. Termin przesyłania prac: 30 marca 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego). Prace należy przesyłać na adres: Zespoł Szkół Plastycznych, ulica Piotra Skargi 23, 50-082 Wrocław z dopiskiem „konkurs plastyczny”.
5. Nagrody: dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Prace ocenia jury powołane przez Dyrektora ZSP we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 18 kwietnia 2020 roku podczas Dnia Otwartego szkoły. Laureaci zostaną poinformowani o otrzymanej nagrodzie/wyróżnieniu telefonicznie za pośrednictwem sekretariatu własnej szkoły. Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w budynku ZSP.
6. Prace przyjęte na konkurs nie będą zwracane i stają się własnością organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.
Dodaktowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 717986914 i na stronie www.zsp.wroclaw.pl
Życzymy sukcesów artystycznych i radości tworzenia!

co czeka nas

Jakie jeszcze wydarzenia szykujemy na rok szkolny 2019/20? Oto te najważniejsze:

10-14 lutego 2020 - Artystyczne warsztaty feryjne dla uczniów klas 6 -8 szkół podstawowych - obowiązują zapisy telefoniczne od 27 stycznia 2019, tel. 71 7986914. Prosimy nie dzwonić wcześniej  Warsztaty są bezpłatne.

18 kwietnia 2020 (sobota), godz. 9.00 - 14.00 - Dzień otwarty szkoły oraz wystawa tegorocznych dyplomów.

16 maja 2020 (godziny popołudniowe, jeszcze nie są określone) - Noc Muzeów / wystawa, warsztaty.

23 maja 2020 (sobota) - Maraton Artystyczny dla uczniów klas 6 -8 szkół podstawowych, obowiązują zapisy od 11.05.2020, tel. 71 7986914. Prosimy nie dzwonić wcześniej  Warsztaty są bezpłatne.

1 czerwca 2020 - ostatni dzień składania dokumentów rekrutacyjnych do szkoły.

23 i 24 czerwca 2020 - egzamin wstępny do Liceum Sztuk Plastycznych

feryjne2020

Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na warsztaty feryjne. Zapisy zostały zakończone.

W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy młodzież z klas 6-8 szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach plastycznych, które poprowadzą nauczyciele naszej szkoły. Warsztaty obejmują zajęcia z rysunku i malarstwa, rzeźby, grafiki, jubilerstwa i metaloplastyki.

Koniecznie proszę zapoznać się najpierw z planem zajęć i wybrać te, którymi jesteście zainteresowani: PLAN ZAJĘĆ FERYJNYCH (pdf)

grecja www1grecja 1 grecja 3

Tutaj znajdziecie informacje o wycieczce do Grecji planowanej na październik 2020.

Mamy już pełną listę uczestników, ale chętni mogą jeszcze zgłaszać się na listę zapasową do pani prof. Natalii Okoń-Rudnickiej.

Zamieszczamy pełny plan wycieczki oraz terminarz płatności. Prosimy o uważne czytanie.

Plan pdf tutaj: SZCZEGÓŁY WYCIECZKI DO GRECJI 2020

02

W październiku 2019 uczniowie i nauczyciele Plastyka wybrali się na wycieczkę do Wenecji i zwiedzali Biennale. Był to bardzo intensywny wyjazd pełen wspaniałej sztuki! Ogromne podziękowania dla pań prof. Natalii Okoń-Rudnickiej i Gabryeli Taczyńskiej za trud włożony w organizację wydarzenia :) Więcej fotorelacji znajdziecie na naszym Facebooku :)

 

klatka

Pierwszy numer "Notatek z Zielonej Klatki" został opublikowany w 2013 roku. Założeniem gazetki było i jest prezentowanie działalności wrocławskiego Plastyka, jego uczniów, nauczycieli i absolwentów. Publikowane artykuły mają inspirować i pozwalać na lepsze poznanie  historii szkoły oraz siebie nawzajem. Zapraszamy do zakładki z wszystkimi dotychczas opublikowanymi numerami gazetki: NOTATKI Z ZIELONEJ KLATKI

maraton 2019 banner

Dziękujemy wszystkim za udział w trzecim Maratonie Artystycznym organizowanym przez ZSP. Zapraszamy na kolejną edycję w 2020 roku!

Trzeci Maraton artystyczny odbył się 25 maja 2019 w Zespole Szkół Plastycznych we Wrocławiu. W tym roku tematem były żywioły. Młodzież w wieku 13-16 lat wzięła udział w warsztatach plastycznych z rzeźby, malarstwa, grafiki i jubilerstwa. Aby ukończyć Maraton każdy uczestnik musiał wziąć udział w warsztatach w każdej z wymienionych dyscyplin plastycznych.

OGIEŃ rozpalił fantazję w pracowni jubilerskiej.

WODA porwał wyobraźnię w pracowni malarskiej.

ZIEMIA poruszył kawalety i ukryte talenty w pracowni rzeźby.

POWIETRZE zawirowało twórczą energią w pracowni grafiki.

Nie ma rzeczy niemożliwych w naszych pracowniach!

Warsztaty poprowadzili nauczyciele i uczniowie ZSP.

 

noCmOUZEOW banner

Dziękujemy wszystkim za przybycie do Zespołu Szkół Plastycznych podczas Nocy Muzeów! Szczególne podziękowania dla nauczycieli i uczniów zaangażowanych w organizację wydarzenia oraz uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu, którzy pięknie nam akompaniowali na różnych instrumentach.

LINK DO ZDJĘĆ Z SESJI FOTO Z MISTRZEM LEONARDEM (fot. Magdalena Borkowska, Alicja Kochańska)

Wszystkie wydarzenia przygotowane z okazji Nocy Muzeów 2019 w Zespole Szkół Plastycznych nawiązywały do twórczości Leonarda da Vinci w związku z 500-leciem śmierci artysty. Można było zobaczyć wystawę prac uczniów inspirowanych twórczością mistrza. Publiczność została zaproszona do udziału w sesji fotograficznej z elementami znanych obrazów. Odbyły się również warsztaty tworzenia machin z tektury na wzór projektów Leonarda da Vinci. Uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu umilali czas gościom muzyką na żywo.

O innych wydarzeniach podczas Nocy Muzeów można dowiedzieć się na stronie: www.wroclaw.pl/noc-muzeow