zzz

W okresie od 25 marca 2020r. do ferii wiosennych Zespół Szkół Plastycznych prowadzi kształcenie na odległość. Realizacja programów nauczania odbywa się z wykorzystaniem dostępnych narzędzi komunikacji elektronicznej. Oficjalnym sposobem komunikowania się uczniów i nauczycieli jest dziennik elektroniczny LIBRUS.

WWW1 02

W okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych sekretariat czynny jest od 9.00 do 13.00.

Z powodu zagrożenia wystąpieniem koronowirusa SARS–CoV–2 zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół Plastycznych we Wrocławiu są zawieszone od 12 – 25 marca 2020r.
W tym czasie uczniowie mają obowiązek pozostawać w domu i unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby).
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.
Uczniów prosimy o odpowiedzialne wykorzystanie tego czasu na uzupełnienie swoich wiadomości oraz rozwijanie talentu artystycznego.
Zachęcamy do korzystania z materiałów rekomendowanych przez nauczycieli.

Więcej: INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ NA STRONIE MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

rekrutacja obraz

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji na rok 2020/21, ulotką szkolną oraz pobrania karty zapisu do szkoły. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: REKRUTACJA

Informujemy, że planowany na 18 kwietnia Dzień Otwarty szkoły został odwołany. Zapraszamy do wirtualnego "zwiedzania szkoły" w zakładkach: GALERIA i SPECJALIZACJE.

banner

UWAGA! Zmiana terminu nadsyłania prac. Prace można przysyłać do 20 maja.

Zespół Szkół Plastycznych we Wrocławiu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym 
pt. „CÓŻ JEST PIĘKNIEJSZEGO NIŻ WYSOKIE DRZEWA” Leopold Staff

PEŁNY REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA (pdf)


Skrócony regulamin konkursu:

1. Wiek uczestników: uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych
2. Technika: rysunek, malarstwo. Format pracy: A3 (blok rysunkowy nr 2)
3. Warunki oddawania prac: każda szkoła/placówka wybiera i kieruje na konkurs nie więcej niż 20 prac łącznie. Każda praca na odwrocie powinna zawierać czytelny opis zawierający: imię i nazwisko autora, wiek, klasę, nazwę szkoły/placówki (wraz z pieczątką szkoły) oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Do pracy należy załączyć również kartę zgłoszenia, oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz zgodę rodzica/opiekuna (formularze dostępne na stronie www.zsp.wroclaw.pl). 4. Termin przesyłania prac: 20 maja (zmiana) 30 marca 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego). Prace należy przesyłać na adres: Zespoł Szkół Plastycznych, ulica Piotra Skargi 23, 50-082 Wrocław z dopiskiem „konkurs plastyczny”.
5. Nagrody: dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Prace ocenia jury powołane przez Dyrektora ZSP we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 18 kwietnia 2020 roku podczas Dnia Otwartego szkoły  prawdopodobnie 1 czerwca. Laureaci zostaną poinformowani o otrzymanej nagrodzie/wyróżnieniu telefonicznie za pośrednictwem sekretariatu własnej szkoły. Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w budynku ZSP.
6. Prace przyjęte na konkurs nie będą zwracane i stają się własnością organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.
Dodaktowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 717986914 i na stronie www.zsp.wroclaw.pl
Życzymy sukcesów artystycznych i radości tworzenia!

co czeka nas

UWAGA! W związku z zawieszeniem zajęć i zagrożeniem epidemiologicznym informujemy, że planowane wydarzenia mogą się nie odbyć, lub odbędą sie w innym terminie. Proszę śledzić komunikaty.


Jakie jeszcze wydarzenia szykujemy na rok szkolny 2019/20? Oto te najważniejsze:


ODWOŁANE!18 kwietnia 2020 (sobota), godz. 9.00 - 14.00 - Dzień otwarty szkoły oraz wystawa tegorocznych dyplomów.

ODWOŁANE! 16 maja 2020 (godziny popołudniowe, jeszcze nie są określone) - Noc Muzeów / wystawa, warsztaty.

? 23 maja 2020 (sobota) - Maraton Artystyczny dla uczniów klas 6 -8 szkół podstawowych, obowiązują zapisy od 11.05.2020, tel. 71 7986914. Prosimy nie dzwonić wcześniej  Warsztaty są bezpłatne.

1 czerwca 2020 - ostatni dzień składania dokumentów rekrutacyjnych do szkoły.

23 i 24 czerwca 2020 - egzamin wstępny do Liceum Sztuk Plastycznych

02

W październiku 2019 uczniowie i nauczyciele Plastyka wybrali się na wycieczkę do Wenecji i zwiedzali Biennale. Był to bardzo intensywny wyjazd pełen wspaniałej sztuki! Ogromne podziękowania dla pań prof. Natalii Okoń-Rudnickiej i Gabryeli Taczyńskiej za trud włożony w organizację wydarzenia :) Więcej fotorelacji znajdziecie na naszym Facebooku :)

 

klatka

Pierwszy numer "Notatek z Zielonej Klatki" został opublikowany w 2013 roku. Założeniem gazetki było i jest prezentowanie działalności wrocławskiego Plastyka, jego uczniów, nauczycieli i absolwentów. Publikowane artykuły mają inspirować i pozwalać na lepsze poznanie  historii szkoły oraz siebie nawzajem. Zapraszamy do zakładki z wszystkimi dotychczas opublikowanymi numerami gazetki: NOTATKI Z ZIELONEJ KLATKI