noc muzeów 2023

Zapraszamy na Noc Muzeów w Plastyku już 20 maja!
W tym roku zapraszamy na wydarzenia inspirowane twórczością Pabla Picassa. W ramach dwóch wystaw będzie można zobaczyć prace malarskie i jubilerskie uczniów LSP nawiązujące do dzieł Mistrza. W określonych godzinach zapraszamy do udziału w warsztatach tworzenia masek, broszek i ozdób pt. „Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe”. Odwiedzający szkołę będą także mogli zrobić sobie zdjęcia na tle namalowanej przez uczniów „ścianki”, z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej rekwizytów nawiązujących do twórczości artysty.
ZAPISY: Nie obowiązują
Godz. rozpoczęcia: 17:00
Godzina zakończenia: 20:00
------------------------------------------------
Szczegóły wydarzeń:
👉 Wystawa prac uczniów LSP Wrocław: „To co jest bardziej abstrakcyjne, może być szczytem rzeczywistości.” (Picasso)
17.00-20.00
Na wystawie w holu szkoły prezentowane będą prace uczniów inspirowane różnymi dziełami malarskimi i graficznymi Pabla Picassa. Bogata twórczość tego artysty jest nieskończoną inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych twórców. Wystawa obejmuje różnorodne prace, pełne kolorów i emocji.
Wiek 6-60+
👉 Wystawa biżuterii z materiałów recyklingowych inspirowanej twórczością Picassa
17.00-20.00
Wystawa składa się z prac wykonanych w ramach przedmiotów projektowych realizowanych w szkole. Pretekst, którym jest twórczość Picassa, jest tu bardzo umowny i potraktowany z przymrużeniem oka. Materiały recyklingowe, z których wykonano ozdoby, tworzą nietuzinkową, bardzo ciekawą kolekcję.
Wiek 6-60+
👉 Warsztaty tworzenia masek, broszek i ozdób pt. „Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe” (Picasso)
17.00-19.00
Mając do dyspozycji szablony, kolorowe kartony, różne gotowe printy, będzie można łatwo i przyjemnie przygotować maskę rodem z kubistycznego okresu twórczości Picassa.
Bazując na półproduktach stosowanych do wyrobu biżuterii: zapinek, zawieszek, itp., oraz różnych materiałów recyklingowych, razem z naszymi nauczycielami i uczniami, będzie można wykreować swój oryginalny i niepowtarzalny wisiorek, broszkę czy kolczyki a la Picasso!
Wiek 6-60+
👉 „Postacie z obrazów” – foto ścianka
Odwiedzający szkołę będą mogli zrobić sobie zdjęcia na tle namalowanej przez uczniów „ścianki”, z wykorzystaniem przygotowanych przez nich wcześniej rekwizytów. Stworzymy klimat nawiązujący do dzieł Pabla Picassa i pozwolimy wcielić się w postacie z jego obrazów.
🖍 Autorką plakatu Nocy Muzeów w Plastyku jest Róża Jabłońska.
👉 Więcej o Nocy Muzeów we Wrocławiu dowiecie się tutaj: https://www.facebook.com/noc.muzeow.wroclaw