kafel strona NM

Zapraszamy do Plastyka 14 maja na wydarzenia organizowane w ramach Nocy Muzeów. Szczegółowy program:

KONSULTACJE DLA KANDYDATÓW*

15.00-17.00

Sala 104, 1 piętro

Kandydaci do Liceum Sztuk Plastycznych będą mogli pokazać nauczycielom swoje prace i uzyskać podpowiedzi do dalszej pracy. Prosimy o przynoszenie prac związanych z zakresem egzaminów wstępnych: rysunek postaci ludzkiej realizowany z modela, martwa natura (malarstwo), ilustracje na zadany temat, kompozycja przestrzenna z papieru.

Chcielibyśmy skupić się na omawianiu przyniesionych przez kandydatów prac. Wszelkie szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć tutaj: www.zsp.wroclaw.pl/rekrutacja. W razie wątpliwości dot. procesu rekrutacji prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem: (71)7986914.

* konsultacje odbywają się przed rozpoczęciem wydarzeń znajdujących się w oficjalnym programie Nocy Muzeów

RYSOWANIE MARTWYCH NATUR

17.00-19.00

Sala 107, 1 piętro

W pracowni rysunku i malarstwa, pod okiem nauczycieli-plastyków, uczestnicy będą mogli wykonać rysunki martwych natur ustawionych w przestrzeni.

FOTO ŚCIANKA

17.00-20.00

Korytarz, 1 piętro

Odwiedzający szkołę będą mogli zrobić sobie zdjęcia na tle namalowanej przez uczniów „ścianki”, z wykorzystaniem przygotowanych przez nich wcześniej rekwizytów.

WARSZTATY PLASTYCZNE „Moja kamieniczka”

17.00-19.10

Sala 15, parter

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli wykonać swoje kamieniczki techniką kolażu. Zrealizowane prace będą mogli zabrać na pamiątkę.

PREZENTACJA PRAC DYPLOMOWYCH 2021/22

17.00-20.00

Sala 103, 1 piętro

Pokaz slajdów z realizacjami dyplomowymi tegorocznych maturzystów. Prace ze wszystkich specjalizacji (jubilerstwo, metaloplastyka, grafika warsztatowa, projektowanie graficzne).

ART KAWIARENKA

17.00-20.00

Dziedziniec szkolny / hol

W kawiarence będzie można zakupić kawę, herbatę i coś słodkiego. Organizuje Samorząd Szkolny.

STAŃ SIĘ DZIEŁEM SZTUKI

17.00-20.00

Dziedziniec szkolny

Odwiedzający będą mogli zrobić sobie zdjęcie z tzw. monidłami / faceboardami, wcześniej przygotowanymi przez naszych uczniów, i stać się częścią wybranego przez siebie dzieła sztuki.

WYSTAWA PRAC UCZNIÓW

17.00-20.00

Hol, parter

Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych.

*** 

Wydarzenia są bezpłatne. Odbywają się w ramach Nocy Muzeów.

Liczba miejsc w pracowniach jest ograniczona. Nie prowadzimy zapisów.

O wydarzeniach organizowanych w ramach Nocy Muzeów w innych instytucjach kultury we Wrocławiu można poczytać na STRONIE NOCY MUZEÓW.