FOLDER PAMIĄTKOWY z okazji 70-lecia Liceum Plastycznego we Wrocławiu (pdf)

W roku 2017 Liceum Plastyczne we Wrocławiu świętowało swoje 70-lecie. Z tej okazji odbyło się szereg różnorodnych wydarzeń, które przekrojowo prezentowały działalność placówki. Bardzo zależało nam, żeby nie tylko stanowiły okazję do wspominania dawnych czasów przez absolwentów i nauczycieli, lecz także umożliwiły osobom bezpośrednio niezwiązanym ze szkołą poznanie naszej działalności.

3 lutego 2017 - 30 kwietnia 2017 / Wystawa w Muzeum Regionalnym w Jaworze pt. „Młodzi prezentują”

Przekrojowa wystawa twórczości uczniów i absolwentów szkoły, obejmująca prace rzeźbiarskie, graficzne, malarskie i rysunkowe. Podczas wernisażu wystawy odbył się pokaz biżuterii przygotowany przez uczniów pod opieką Pani prof. Elżbiety Hońdo-Sagan.

Zdjęcia z wernisażu w Jaworze

8 kwietnia 2017 / Wystawa dyplomów

Prezentacja prac dyplomowych uczniów klas maturalnych realizowanych w wybranej wcześniej specjalności artystycznej - reklama wizualna lub jubilerstwo. W 2017 roku duża część realizacji nawiązywała tematycznie do obchodów 70-lecia szkoły. Wystawa była wydarzeniem otwartym dla wszystkich Wrocławian, którzy mogli zobaczyć prace, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Mogli również zwiedzić szkołę, która mieści się w starej kamienicy i jest miejscem o niepowtarzalnej atmosferze.

3 czerwca 2017 / Maraton artystyczny

Maraton artystyczny to seria warsztatów plastycznych kierowanych do młodzieży nie będącej uczniami naszej szkoły. Celem warsztatów jest twórcza aktywizacja zaproszonych gości przez wspólne działania podjęte wraz z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Plastycznych. Była to pierwsza edycja wydarzenia, kontynuowana w następnych latach.

14 października 2017 / Spotkanie absolwentów

Spotkanie odbyło się w budynku szkoły przy ul. Piotra Skargi 23. Towarzyszyła mu przekrojowa wystawa uczniów, absolwentów i nauczycieli szkoły. Podczas spotkania można było wspólnie powspominać dawne czasy oraz zobaczyć, jak szkoła wygląda dziś. W programie było również m.in. odsłonięcie Krasnala Binia na dziedzińcu szkoły (projekt i model wykonany przez uczennicę, odlany z brązu na dziedzińcu szkolnym), sesja fotograficzna, prezentacje poświęcone znanym absolwentom, pokaz biżuterii przygotowany przez Panią prof. E. Hońdo-Sagan i uczniów. Została również wydana jubileuszowa gazetka - Notatki z Zielonej Klatki.

Spotkanie absolwentów - GALERIA ZDJĘĆ

listopad 2017 / Wystawa uczniów i nauczycieli ZSP w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu

Przekrojowa wystawa twórczości uczniów i nauczycieli szkoły obejmująca prace rzeźbiarskie, graficzne, malarskie i rysunkowe.

***