notatki z zielonej klatki - gazetka szkolna

 

Pierwszy numer "Notatek z Zielonej Klatki" został opublikowany w 2013 roku. Założeniem gazetki było i jest prezentowanie działalności wrocławskiego Plastyka, jego uczniów, nauczycieli i absolwentów. Publikowane artykuły mają inspirować i pozwalać na lepsze poznanie  historii szkoły oraz siebie nawzajem. Skład redakcji zmieniał się przez lata - tworzyli ją jednak zawsze uczniowie i nauczyciele (polonista, grafik i anglista). Od początku istnienia gazetka funkcjonowała w wersji elektronicznej (pdf). W bibliotece szkolnej można zapoznać się z egzemplarzami drukowanymi. Obecnie jest publikowana w zależności od możliwości czasowych redakcji. Tytuł gazetki został zainspirowany bardzo ważnym miejscem w budynku szkoły przy Piotra Skargi 23 - zieloną klatką schodową, która ze względu na swoją kameralną atmosferę i niezwykły charakter, jest bliska sercu każdego, kto był z Plastykiem związany.

 

NUMER 1 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 2 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 3 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 4 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 5 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 6 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 7 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 8 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 9 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER 10 - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER JUBILEUSZOWY Z OKAZJI 70-lecia szkoły - Notatki z Zielonej Klatki

NUMER SPECJALNY "Wrocławskie murale" - Notatki z Zielonej Klatki